poniedziałek, 26 listopada 2012

„Zdrowa kuchnia dla maluchów” – recenzja książki

Ostatnio trafiła w moje ręce książka dotycząca żywienia niemowląt, którą chciałabym Wam zarekomendować. Poleciła mi ją koleżanka i muszę przyznać, że to jeden z moich lepszych książkowych zakupów w ostatnim czasie. „Zdrowa kuchnia dla maluchów” autorstwa Anny Jankowskiej to niewątpliwie przydatne wszystkim rodzicom, których dzieci wkraczają w okres rozszerzania diety wydawnictwo. 

Z doświadczenia wiem, że temat wprowadzania stałych pokarmów w diecie dziecka budzi niepokój wielu rodziców. Co, ile, kiedy? Na słono czy na słodko? Zmiksowane czy w kawałkach? To pytania, które zadaje sobie niejedna mama, gdy jej dziecko przekroczy magiczny próg czterech miesięcy. Jeśli zastanawiacie się, co podawać dziecku, jak urozmaicić jego dietę, by była przede wszystkim zdrowa, a do tego urozmaicona, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. 

Szata graficzna książki
Znajdziecie w nich 150 ciekawych przepisów kulinarnych ułożonych chronologicznie wraz ze wzrostem Waszej pociechy. Co ważne, książka jest dostosowana do potrzeb współczesnych rodziców – dania są nieskomplikowane i szybkie w przygotowaniu a czytelne oznakowanie graficzne zamieszczone przy każdym z przepisów podpowie na ile porcji przewidziane jest dane danie i czy można je zamrażać. Znalazły się tu również przepisy przeznaczone dla dzieci, które ze względu na alergię muszą stosować dietę bezglutenową. Książka zawiera garść pomysłów, które można zaserwować pociechom zarówno na śniadanie, obiad, kolację, jak i deser. 

Podsumowując, jak dla mnie nie ma się do czego przyczepić. Ba! Część przepisów przeznaczonych dla dzieciaków można z powodzeniem zaserwować całej rodzinie, bo co powiecie na kurczaka z żurawiną, słodkie pierożki, faszerowaną cukinię czy pstrąga z ziołami i cytryną?

1 komentarz:

  1. Witam nie chciałaby pani odsprzedać książki? Shirin_gol@o2.pl

    OdpowiedzUsuń